הפקה מוזיקלית

שלבי ההפקה 
 

פגישת היכרות ותיאום ציפיות

פה בד״כ האמן משמיע כמה שירים ובוחרים אחד להתמקד בו (אלא אם מדובר על הפקה של אלבום או אי פי EP)
בעקבות ההחלטה מאזינים יחד לרפרנסים ביוטיוב (שירים שהאמן אוהב שמרמזים על סגנון ההפקה) משם ממשיכים לדבר על רעיונות הפקה, מסכמים דברים מראש ויוצאים לדרך. בסוף הפגישה יש לי גם יותר מושג במה כרוכה הפקה כזו וניתן גם לסגור את עניין העלויות.

הקלטת גייד 

ע״מ שאתחיל לעבוד על הסקיצה, אני צריך הקלטה של כלי אחד- לרוב גיטרה, ושירה, בשביל להתאים לזה את שאר האלמנטים. הקלטה זו היא זמנית בלבד, בגרסה הסופית השירה תוקלט מחדש. 

 

עיבוד והכנת סקיצה

הסקיצה נעשית רק בתוכנה ולא כוללת עדיין נגינה חיה. באמצעות מקלדת מידי ותופים אלקטרונים אני יוצר את כל האלמטים ההפקטיים ע״י דגימות: תופים, כלי הקשה, בס, גיטרות, פסנתר, כלי מיתר, סאונדים אלקטרונים וכו.. במידת הצורך כמובן. 

 

הקלטות

ההקלטות מבוצעות בהתאם לסקיצת המידי במישור המוזיקלי, ולתכנית ההפקה במישור הטכני. בסדר הקלטות מקובל מתחילים בד״כ בכלים הקצביים יותר ועוברים לכלים הרמונים\מלודיים.

 

מיקס

פרויקט סטנדרטי מכיל עשרות ערוצים של כלים שונים, שירות, אפקטים וכו.. בשלב המיקס עובדים על כל ערוץ בקפידה תוך התייחסות ליעד הרצוי וכמובן לגורמים ביסיים יותר כמו השוואת תדרים, השוואת עוצמות, אפקטים וכו..

 

מאסטרינג והגשה

את המיקס הסופי אני שולח לטכנאי המאסטרינג המתאים ביותר לסגנון ההפקה, בין אם הוא בארץ או בחו״ל. האמן מקבל את השיר המופק בכמה מדיומים- קובץ ווייב, mp3 וצרוב על דיסק.

 

מאחר ואנו חיים בעידן וזיואלי, רצוי שהפצה של שיר תהיה מלווה בקליפ. כך, למאזינים יהיה יותר תמריץ להאזין ולהפיץ את השיר בעצמם במדיות חברתיות (קידום ויראלי). לכן אני מציע להשקיע עוד קצת בקליפ בסיסי שיכול להיות כרוך ביום צילומים אחד ויום עריכות. במידה והאמן מעוניין אז ממשיכים לשלבים הבאים:

 

קונספט

לאחרונה קליפים עם קונספט מעניין הולכים ונעשים יותר פופולרים מקליפים עתירי תקציב בהפקות ענק. מאחר ומצלמים באולפן, כדאי לחשוב על רעיון שיחפה על העובדה שיש רק לוקיישן אחד (כמובן שאפשר לכלול לוקיישנים נוספים אבל זה כרוך ביותר זמן ומשאבים). זה יכול לבוא לידי ביטוי בצילום ייחודי, בעריכה, באפקטים, באופי הנגינה וכו.. על זה נחשוב ביחד.

 

צילומים

לפני הצילומים מסדרים את האולפן לפי הצורך ואת התאורה (ניתן לכוון ספוט לכל נגן במקרה של להקה), אחרי זה מצלמים את השיר מכמה זויות שונות.

 

עריכה

את החומר הגלם עורכים לפי התזמון של השיר יחד עם השיר המופק. פה גם אפשר להוסיף פילטרים, אפקטים וחומר גלם נוסף שצולם במקום אחר (למשל מהופעות) במידה וזה תורם לקונספט

 

הפצה

מפה אשמח לכוון אתכם להמשך הדרך על סמך ניסיון אישי ואנשי קשר בכל הכלול ביחסי ציבור, פרסום, בוקינג להופעות ומכירת אלבומים מקוונות (בנד, קאמפ אייטיונז וכו.)

צרו קשר בטופס למטה או בנייד- 0545700796 מייל- Zangmusic1@gmail.com ונחזור בהקדם. רחוב חירותנו 2 תל אביב (חניה בשפע)

  • Facebook
  • YouTube